Esspreso Martiny

Espresso Martini – veď v nedeľu poobede, si každý môže dopriať relax taký, aký chce…

Zima sa už pomaly kráti, no únava z počasia neustupuje? Máte chuť na niečo osviežujúce a nechce sa vám odísť z domu? Chápeme, chodiť neustále naobliekaný ako snehuliak, to dá človeku zabrať. Preto vám prinášame tip, ako si osviežiť deň, tak trošku alkoholickým drinkom, ale to snáď nevadí, nie? Veď je nedeľa poobede, každý si môže dopriať relax taký, aký chce. Pripravili sme pre vás nápad na drink, ktorý pozostáva len z troch ingrediencií. Espresso Martini vás riadne nakopne! 

Na prípravu nápoja Espresso Martini  budeme potrebovať:

  • 25 ml Vodky
  • 25 ml Kahlúa
  • 50 ml Espresso

Hmm, no dobre a čo je to Kahlúa?

Určite viacerí z vás si práve teraz položili presne túto otázku. Kahlúa je kávový likér, ktorého história sa ťahá už od roku 1936, kedy bola vyrobená prvá fľaška tohto nápoja. Kávový extrakt sa zmieša s destilátom podobným rumu s pridaním vanilky a karamelu. Dominantná je chuť kávy, ale na jazyku pocítite ostro-sladkú chuť. No a čo teraz? Veď ja to doma nemám! Nestrachujte sa, tento nápoj si môžete pripraviť aj doma. Na prípravu rýchlej verzie vám prinášame recept, ako si ju pripraviť doma. Ingrediencie určite doma máte.

Rýchla domáca Kahlúa (údaje na 1 liter):

  • 2 a ½ šálky silnej, čerstvo uvarenej kvalitnej kávy
  • 400 g kryštálového cukru
  • 0,6 l kvalitnej vodky
  • 1 vanilkový lusk rozrezaný na kúsky.

Uvarená káva by mala byť naozaj silná, aby Kahlúa mala výraznú chuť. Do čerstvo uvarenej horúcej kávy pridajte cukor a miešajte pokiaľ sa nerozpustí. Cukor môžete použiť akýkoľvek, podľa vašej vôle. Majte na vedomí, že každá zmena ingrediencií môže mať vplyv na výsledok. Hneď ako sa káva ochladí na izbovú teplotu, pridajte vodku a dôkladne premiešajte. Pridajte vanilku a zmes zlejte do fľašiek. Espresso Martini určite nie je jediný drink, ktorý sa z likéru Kahlúa dá pripraviť. Sledujte náš blog naďalej a sľubujeme vám ďalšie nápady!

Späť k príprave drinku.

Kahúa je pripravená a môžeme zliať všetky ingrediencie na miešaný nápoj Espresso Martini do jedného šejkra a silno miešame aspoň 15 sekúnd. Martini prelejeme do pohára a pre efekt pridáme zrnká kávy! Ak sa vám nechce dnes experimentovať s miešanými nápojmi a vaše chuťové poháriky sú naladené na rovnakej vlne ako našej, vezmite priateľa či priateľku ku nám do Savanna Café a vychutnajte si drink priamo od našich barmanov! ?