Päť krokov ako nájsť balans v živote a dosiahnuť pocit ako nikdy predtým!

Päť krokov ako nájsť balans v živote a dosiahnuť pocit ako nikdy predtým!

Ľudia často pociťujú potrebu vykonať zmenu vo svojom živote, pretože v momentálnej situácii sa prestávajú cítiť komfortne. Vytvorenie príjemne vybalansovaného života je pre ľudí prospešné z mnohých dôvodov. Napomáha k šťastiu, funkčnému zdraviu, aj keď chceme zvýšiť produktivitu, odstrániť stres či odhaliť svoj pravý potenciál. Pokiaľ ste sa našli v jednej z vecí, ktorú chcete dosiahnuť vo svojom živote a nedarí sa vám to, máme pre vás pár jednoduchých krokov ako začať hľadať balans v živote. 

Zastavte sa

Uvoľnite sa a choďte sa prevetrať, dobite baterky. Nemusíte stále dokola niečo riešiť, nájdite si čas aj pre seba. Môže to trvať niekoľko hodín dňa či víkendu. Vypnite počítače, telefóny a zamestnajte svoju myseľ inak. Prečítajte si knihu, prejdite sa, porozprávajte sa s priateľmi. 

Vytvorte si zdravý životný štýl

Pre každého tento pojem znamená niečo iné. Pre niekoho je to začiatok lepšieho stravovania, pohybu a pre niekoho to môže znamenať prestať fajčiť, alebo menej požívať alkohol. Nájdite vec, v ktorej sa chcete zlepšiť. A nemusí byť len jedna, stanovte si ciele aj v práci – byť produktívnejší, alebo pri vykonávaní športu – byť vytrvalejší. 

Vyhýbajte sa negatívam

Nastavte svoju myseľ pozitívnym smerom a vyhýbajte sa zlým myšlienkam či ľuďom. Naučte sa byť vďačným aj za maličkosti a pokorným, uvedomte si to, v čom máte nedostatky a snažte sa zlepšovať. Ako sa udržať v pozitívnej nálade? Robte počas dňa aspoň jednu vec, ktorá vás baví a tešíte sa na ňu. Zmení to váš deň. 

Určite si priority

Určite si, čo je pre vás podstatné a čo nie. Zhodnoťte koľko času a energie investujete do vecí, ľudí, na ktorých vám záleží. Je podstatné odpisovať na emaily pokiaľ večeriate doma s rodinou? Zostavte si svoje priority a sústreďte sa na ne, zariaďte si čas na to, aby všetko išlo podľa potrieb a nevyhorte pri tom. 

Odmeňujte sa

Ale nie za každú hlúposť, občasne, keď cítite, že si to naozaj zaslúžite. Dosiahli ste cieľ, na ktorom ste dlho, usilovne pracovali? Nech sa páči, ale odmeňovať sa za to, že ste vôbec dnes išli do práce? To nie je relevantný dôvod na odmenu. Vyhodnoťte situáciu a doprajte si niečo po čom skutočne túžite. Balans v živote.

Zdroje: Five Simple Steps For Creating Balance In Your Life