Raňajky – najdôležitejšie jedlo dňa. Nevynechávajte ho!

Sú ľudia, ktorí si bez neho nevedia svoj deň predstaviť, ale na druhej strane sú tu aj takí, ktorí ho úplne vynechávajú. Áno, tým jedlom sú raňajky! Pravda je taká, že vynechávanie raňajok môže mať veľmi negatívne dôsledky na vaše zdravie. Dôvody ako nedostatok času, nechuť, chudnutie a podobne, sa dajú vždy vyriešiť. A prečo sa tieto príčiny oplatí riešiť? 

Keďže raňajkysú prvým jedlom dňa, dopĺňajú nám živiny, ktoré sme nemohli prijať počas spánku. Pojem breakfast z angličtiny nie je len tak náhodný, keď ho rozdelíme na dve časti,  získavame v slovenčine pojem prerušenie nejedenia. Pokiaľ sa rozhodnete toto jedlo vynechať, telo hladuje o niekoľko hodín dlhšie, ako je potrebné.  Vaša nechuť k raňajkám môže pochádzať práve zo zlých návykov, ktoré si už dlho pestujete a ani o tom neviete. 

Neraňajkujem lebo chudnem!

Najväčšia chyba, ktorú môžete pri vašej ceste za vysneným telom spraviť. Raňajky rozbehnú váš organizmus a podporia aj metabolický systém, pokiaľ však zvolíte správne kombinácie. Pripravia váš žalúdok na konzumáciu väčších jedál, v tomto prípade to bude obed, a organizmus nebude zaskočený príjmom veľkého množstva jedla. Okrem toho, jednotlivé štúdie dokazujú, že ľudia, ktorí vynechávajú raňajky sú náchylnejší na problémy s obezitou.

Správne raňajky vás dokážu zasýtiť až na niekoľko hodín. To znamená, že nebudete mať chuť na nezdravé veci, pretože máte za sebou už jedno plnohodnotné jedlo. Máte ráno pocit únavy či podráždenosti? Nedokážete sa poriadne sústrediť? Aj toto môže byť výsledkom vašich zlých návykov. Pridajte raňajky do vášho jedálnička a znížte tým aj riziko cukrovky, chráňte svoje kosti, vyhnite sa obezite, či vysokému cholesterolu a srdcovým chorobám!

Možností na raňajky je veľmi veľa!

Prinášame vám tip na jednoduché raňajky, ktoré si určite zamilujete! Prvým je biely jogurt s jahodami, čučoriedkami a ríbezľami, ale môžete ho zmiešať aj s mandľami, medom a škoricou, či lupienkami. Mňam! Druhý tip bude v slanej verzii. Skvelou voľbou je cottage cheese, ktorý zmiešate s nakrájanou paradajkou či uhorkou, k tomu špaldový rožtek či bagetku so semienkami. Tretí tip bude rýchly a môžete si ho vychutnať aj po ceste do práce. Je to veľmi často spomínané SMOOTHIE. Môžete kombinovať ovocie, zeleninu, jogurty… Možností je veľmi veľa! Pokiaľ raňajky neradi pripravujete, alebo na ne nemáte doma čas, príďte ochutnať raňajky do Savanna Café, čaká na vás skvelé raňajkové menu, croissanty na sladké aj slané spôsoby, ale aj iné šmakocinky! ?