Nahrávam Udalosti

« All Events

  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Dialóg farbami – výstava Pavla Blažeka

1. mája 2019 - 31. mája 2019

Pavol Blažek Dialóg farbami - výstava

Srdečne Vás pozývame na výstavu profesionálneho výtvarníka Pavla Blažeka z cyklu výstav autora: Malé výlety z ateliéru medzi ľudí, ktorá nesie názov: Dialóg farbami – výstava Pavla Blažeka.

Pavol Blažek (1957 v Myjave) nastúpil na výtvamu scénu v osemdesiatych rokoch a odvtedy prešiel viacerými vývojovými etapami. Maliarske poučenie získal od prof. akad. mal. Milana Rašlu (VŠVU), čo zohralo dôležitú úlohu pri smerovaní jeho ranej tvorby.

Vnútorný nepokoj a plné zaujatie tvorbou ho nútilo hľadať nové podoby maľby, experimentoval so štruktúrou povrchu, výnimočný cit pre farby ho viedol k zaujímavým koloristickým hrám.

Prešiel od raných štúdijných polôh cez krajinu, konštruktívno-lineárnu koncepciu, figurálnu tvorbu až po najnovšie prejavy imaginatívnych až mystických pastóznych kompozícií v čarovných farebných harmóniách, v ktorých sa schovávajú figurálne symboly nútiace vnímateľov k snahe o rozuzlenie príbehu.

Obrazy Pavla Blažeka čerpajú námety z histórie, mytológie, legiend, reagujú však aj na súčasné dianie vo svete aj v našej krajine. Pozorne vníma vzťahy medzi ľuďmi, osobitne medzi mužmi a ženami (Zóna lásky). Rád vytvára tematické okruhy, obracia tému z rôznych uhlov pohľadu (Mediálna porcia, Priepasť, Fragmenty staroveku).

Spontánny expresívny prejav sa strieda s premyslenou až rafinovanou kompozíciou. Jeho diela ani tak nezobrazujú, oni pôsobia na naše zmysly. Priťahujú pohľad ako magnet svojou surrealistickou farebnosťou, niekedy uvoľnenými líniami, inokedy zložitým labyrintom čiar a plôch (Nočné ruže, Mladé kvety, Pramene raja, Teritórium). Poskytujú pohľad do vnútorného sveta autora, jeho názorov, emocionálneho napätia ako odkazu na súčasnú dobu plnú chaosu, množstva zmien, ktoré nie sme schopní absorbovať. Strácame a znovu nachádzame cestu vlastného bytia.

Pavol Blažek je členom Umeleckej besedy Slovenskej a Združenia výtvarných umelcov Slovenska, od 1990 SVÚ, kde sa na členských výstavách pravidelne prezentuje svojou tvorbou. Zúčastnil sa na medzinárodných výtvarných sympóziách (Vagus, Prominens, Zlatá záhrada). Za svoju tvorbu získal viacero ocenení. Na medzinárodnom festivale výtvarného umenia v talianskom Porte Sant Elpidio získal cenu za maľbu. Samostatne vystavoval vo Viedni, Bruseli, Florencii, Mannersdorfe, Brne, Bratislave, Žiline, Galante, Piešťanoch, Senici i v svojom rodisku Brezovej pod Bradlom, kde žije a tvorí.

Účasť na kolektívnych výstavách profesionálnych výtvarných umelcov, napr. Umelci regiónu – galéria Mistelbach v Rakúsku. Premie Cittá – galéria Baruchello v Taliansku. Ambition – galéria Silencium v Bratislave. Ars Salutem – Dom umenia v Bratislave. Vznik legendy – Národná rada Slovenskej Republiky, Abstrakcia – Galéria SR v Bratislave, Artmisia – Dom umenia v Bratislave, Stretnutia umelcov Záhoria – Galéria Jána Mudrocha v Senici.

Podrobnosti

Začiatok:
1. mája 2019
Koniec:
31. mája 2019
Udalosť zaradená v kategórii:
Udalosť označená ako:

Organizátor

Savanna Café
Telefón:
0904593972
Email:
remo@zoerentals.eu

Miesto udalosti

Savanna Café
Rastislavova 1
Trenčín, 91105 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0910999222
View Miesto udalosti Website

Podrobnosti

Začiatok:
1. mája 2019
Koniec:
31. mája 2019
Udalosť zaradená v kategórii:
Udalosť označená ako:

Organizátor

Savanna Café
Telefón:
0904593972
Email:
remo@zoerentals.eu

Miesto udalosti

Savanna Café
Rastislavova 1
Trenčín, 91105 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0910999222
View Miesto udalosti Website