Nahrávam Udalosti

« All Events

  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Týždeň zdravia v Savanna Café

29. apríla 2019 - 3. mája 2019

Týždeň zdravia v Savanna Café

Týždeň zdravia v Savanna Café zameriame na mnohé aspekty zdravia, ale aj na spôsoby ako sa o svoje zdravie správne starať. Príďte si preto po rady a návody, ako ošetriť najčastejšie poranenia, ako reagovať v situáciách ohrozujúcich život a zdravie človeka, pozrieť si ukážky poskytovania prvej pomoci… Zároveň vám odborní zdravotníci zo Strednej zdravotníckej školy Celestíny Šimurkovej v Trenčíne bezplatne vyšetria krvný tlak, zmerajú hodnoty cukru v krvi či vypočítajú BMI index…

Počas týždňa zdravia v Savanna Café sa budeme snažiť z našich životov spraviť čo najlepšiu možnú alternatívu a rozdelíme si ho na štyri časti – štyri dni:

  • V prvej časti si vysvetlíme jednotlivé pojmy a zameriame sa na problematiku ako je tlak krvi, meranie cukru, zistíme čo je to BMI a ukážeme si ako poskytnúť kvalitnú prvú pomoc.
  • V druhej časti sa zameriame na problémy s hornou časťou tela a ako tieto problémy riešiť pomocou masáží. Naučíme sa ako zničiť bolesť bez pomoci liekov a pomôcť sebe aj okoliu!
  • Tretia časť bude venovaná základom dentálnej hygieny a ústneho zdravia. Žiaci odboru zubný asistent nám ukážu ako sa správne starať o naše zúbky.
  • Žiaci odboru farmaceutický laborant nám v poslednej časti povedia niečo o liekoch, čajoch a zdravom životnom štýle. Každý z nás má možnosť vedieť, ako viesť zdravý životný štýl.

Budeme radi ak umožníte mladým ľuďom pomôcť vám vyhnúť sa mnohým zdravotným problémom. Vstup je voľný!!

Týždeň zdravia v Savanna Café – program

Program sa koná každý deň v čase od 12.00 do 17.00 hod.

29. 4. 2019 Meranie tlaku krvi, meranie cukru, výpočet BMI, ukážky prvej pomoci

Je veľká pravdepodobnosť, že väčšina z nás svoj krvný tlak ani nepozná. Mnoho ľudí však má dôvody na to, aby si merali krvný tlak či cukor, snažia sa tak znižovať riziko celého radu nebezpečných komplikácií. V pondelok prídu ku nám žiaci odboru zdravotnícky asistent a okrem týchto aspektov sa zameriame aj na výpočet BMI, čo znamená index telesnej hmotnosti, vďaka ktorému môžeme zistiť či naša aktuálna hmotnosť sa rovná podváhe, nadváhe, alebo sme v norme! Takisto nám študenti vysvetlia ako poskytnúť kvalitnú prvú pomoc, bez zaváhania!Týždeň zdravia v Savanna Café

30. 4. 2019 Masáže so zameraním na hornú časť tela

Druhý deň týždňa zdravia v Savanna Café nám študenti z masérskeho odboru Strednej zdravotníckej školy prídu ukázať ako vykonávať masáže so zameraním na hornú časť tela správne. Určite ste už aj vy zažili ten pocit keď vás bolel chrbát a jediné po čom ste túžili je kvalitná masáž. Príďte si nechať poradiť od mladých ľudí ako vykonávať túto činnosť správne a pomôžte uľaviť od bolesti sebe a aj svojim blízkym!Týždeň zdravia v Savanna Café

2. 5. 2019 Dentálna hygiena a ústne zdravie

Žiarivý úsmev už nemusí byť len výsadou televíznych hviezd. Dentálna hygiena patrí ku každodennej rutine všetkých z nás. Veď predsa všetci si umývame zuby aj ráno a večer. Žiaci odboru zubný asistent nám priblížia tému dentálnej hygieny a ústneho zdravia o niečo viac. Povedia nám o tom, ako sa správne starať o zuby, odovzdajú nám praktické rady o tom, ako hygienu vykonávať čo najefektívnejšie.

Týždeň zdravia v Savanna Café

3. 5. 2019 Lieky, čaje a zdravý životný štýl

Každý z nás by mal mať možnosť vedieť o tom ako viesť zdravý život, voľba je len na nás. Posledná časť týždňa zdravia bude venovaná liekom, čajom a zdravému životnému štýlu. A práve o tom nám porozprávajú žiaci odboru farmaceutický laborant zo Strednej zdravotníckej školy Celestíny Šimurkovej v Trenčíne.

Podrobnosti

Začiatok:
29. apríla 2019
Koniec:
3. mája 2019
Udalosť zaradená v kategórii:
Udalosť označená ako:

Organizátori

Savanna Café
Stredná zdravotnícka škola Celestíny Šimurkovej v Trenčíne

Miesto udalosti

Savanna Café
Rastislavova 1
Trenčín, 91105 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0910999222
View Miesto udalosti Website

Podrobnosti

Začiatok:
29. apríla 2019
Koniec:
3. mája 2019
Udalosť zaradená v kategórii:
Udalosť označená ako:

Organizátori

Savanna Café
Stredná zdravotnícka škola Celestíny Šimurkovej v Trenčíne

Miesto udalosti

Savanna Café
Rastislavova 1
Trenčín, 91105 Slovenská republika
+ Google Map
Telefón:
0910999222
View Miesto udalosti Website