Cosmopolitan

Cosmopolitan – každá dáma má právo cítiť sa ako hviezda!

Nápoj, ktorý nájdete snáď v každej kaviarni či bare. Cosmopolitan. No odkiaľ sa vlastne zobral? Tento úžasný nápoj sa preslávil na konci 90. rokov vďaka veľmi populárnemu televíznemu seriálu Sex v meste. Carrie Bradshaw si so svojimi priateľkami vždy objednáva výhradne Cosmopolitan. Ružový nápoj sa ocitá na vrchole svojej slávy, všetky mladé ženy volia tento ikonický nápoj. 

Lenže, je tu aj druhá strana mince, na ktorú musíme brať ohľad, pretože Američania by vám pravdepodobne povedali iný príbeh o tom ako Cosmopolitan odštartoval svoju kariéru. V Amerike tento miešaný nápoj poznajú aj pod iným názvom a tým je Cosmo. Povedia vám, že to bola práve Madonna, ktorá pila tento drink v jednom z New Yorských barov. Po tom ako novinári zistili kde sa táto speváčka nachádza, vyzvedali čo to za sexy nápoj Madonna popíja.

Tak čo dámy? Chcete sa aj vy cítiť tak príťažlivo ako Carrie či Madonna?

Stačí vám na to niekoľko minút a ešte menej ingrediencií. Pripravte si:

  • 45 ml Vodky
  • 40 ml Brusnicového džúsu 
  • 15 ml Cointreau
  • 15 ml Limetkovej šťavy 
  • Ľad 

Máte všetko? Dobre. Teraz všetky ingrediencie pripravíme do shakera – 20 sekúnd jemne trasieme a nalejeme do vychladeného martini pohára. Jednoduché však? Pre ozdobu môžeme použiť pomarančovú kôru. 

Dámska jazda môže začať

Nech sa páči dámy,  veríme, že vaša dámska jazda môže začať. V prípade, že sa budete chcieť naozaj cítiť ako pravé hviezdy, nechajte to na obsluhu v Savanna Café, radi vám tento miešaný nápoj predvedieme v plnej paráde!